Tepelná čerpadla pro vířivky a bazény

TČ POLYTROPIC MASTER 9,3kW

Tepelné čerpadlo s invertorem je nejúčinnějším řešením pro ohřev vody ve vířivce. Nabízíme tepelná čerpadla pro celoroční provoz, která pracují i v mínusových teplotách. Oproti ostatním technologiím je pořizovací cena tepelného čerpadla vyšší, ale díky velké úspoře energie je návratnost do 3 let provozu. Naše tepelná čerpadla komunikují s cirkulačním čerpadlem vířivky a teplotu lze ovládat pomocí chytrého telefonu přes wifi připojení. Čerpadla pracují celoročně a není potřebné je v zimním období demontovat. Při výběru tepelného čerpadla je důležitá jeho schopnost pracovat v mínusových teplotách. Pro vířivku s celoročním provozem je to zásadní parametr. Nejvíce potřebujete efektivně ohřívat vodu v období podzimu až jara. Pokud se tepelné čerpadlo vypíná již při +10°C je Vám prakticky k ničemu a ekonomická návratnost je na mnoho let. Naše firma dodává pouze čerpadla splňující parametry pro celoroční provoz, protože jedině instalace těchto čerpadel dává ekonomický smysl. Navíc mají i opačný efekt a v létě je možné vířivku během chvilky ochladit na požadovanou teplotu.

Snížení nákladů na ohřev vody ve vířivce až o 80%

 • provozní teplota tepelného čerpadla dle modelu až -15°C do +43°C
 • možnost nastavení teploty vody ve vířivce až 40°C
 • funkce ohřevu vody i chlazení
 • ovládání teploty vody ve vířivce přes wifi
 • záruka na modely POLYTROPIC až 5let
 • návratnost investice do 3 let při celoročním provozování vířivky nebo swim spa.

proč tepelné čerpadlo k vířivce

Instalujeme tepelná čerpadla nejen k našim vířivým vanám a swim spas, ale můžeme dodat odpovídající tepelné čerpadlo pro jiné značky vířivek nebo bazénů.

Zašlete nám poptávku s požadavky a parametry vířivky nebo bazénu a rádi Vám vypracujeme nezávaznou nabídku, případně Vás budeme kontaktovat k upřesnění specifikace.

Úsporné venkovní vířivky KingSpas s tepelným čerpadlem POLYTROPIC

Jaké jsou výhody a přednosti našich tepelných čerpadel?

 • provozní teplota tepelného čerpadla dle modelu až -15°C do +43°C
 • možnost nastavení teploty vody ve vířivce až 39°C
 • funkce ohřevu vody po celý rok a možnost chlazení vody v letním období
 • ovládání teploty vody ve vířivce přes wifi
 • nízká hladina hluku tepelných čerpadel při ECO režimu jen 19dB
 • celoroční provoz tepelného čerpadla bez nutnosti zazimování
 • příznivý poměr kvality a ceny tepelných čerpadel s invertorem

Jaká je záruka a návratnost tepelného čerpadla?

 • běžná záruka na tepelná čerpadla KingSpas je 24 měsíců
 • záruka na modely POLYTROPIC až 5 let při splnění podmínek celoročního provozu
 • návratnost investice je v rozsahu 2 až 3 let při celoročním provozování vířivky

Kam se tepelné čerpadlo instaluje?

Tepelné čerpadlo musí mít dostatečný přívod vzduchu, proto se umisťuje volně do prostoru vedle vířivky nebo swim spa. Je důležité, aby vzduch na výstupu z tepelného čerpadla nevyfukoval na případnou zeleň v zahradě nebo do míst, které využíváme k odpočinku. V nabídce proto máme také model, který vzduch z ventilátoru odvádí směrem nahoru. Jedná se válcové provedení tepelného čerpadla POLYTROPIC OTTIMO.

Jaké jsou požadavky na stavební připravenost?

Instalace tepelného čerpadla není náročná. Pouze je třeba zpevněná plocha dle velikosti čerpadla, případně istalovat odpovídající podstavec dle modelu. Možno objednat při koupi tepelného čerpadla. Potrubí pro přívod a odvod vody z čerpadla se řeší individuálně dle umístění. Potrubí dle modelu TČ je 32mm nebo 50mm. Nutno předem konzultovat s dodavatelem.

Jaké jsou požadavky na elektrickou přípojku?

Je třeba napájecí kabel 4x1,5mm od vířivé vany nebo bazénu do prostoru tepelného čerpadla. Nutno konzultovat předem s dodavatelem.

Jaké jsou roční provozní náklady venkovní vířivky bez tepelného čerpadla a s tepelným čerpadlem?

Na trhu je mnoho dodavatelů vířivek a rozhodně ne všechny mají stejné izolační vlastnosti. V těchto parametrech může být velmi podstatný rozdíl, proto si někteří uživatelé nemohou dovolit venkovní vířivku celoročně provozovat.

U venkovní vířivky KingSpas o objemu vody 1000l s několikastupňovou izolací je roční spotřeba u privátních vířivek při celoročním nepřetržitém provozu okolo 3600kW/h bez tepelného čerpadla. Tato hodnota se může lišit dle četnosti používání masážních čerpadel a celkového využívání vířivky.

Při současné ceně 6,- za 1kW/h jsou průměrné roční provozní náklady bez tepelného čerpadla 21.600,-, tj. 1.800,-/ měsíc.

Je známo, že až 80% energie spotřebuje elektrický ohřev vířivky, který je možné nahradit tepelným čerpadlem s vysokou účinností. Naše tepelná čerpadla dosahují až 80% úspory energie na ohřev vody ve vířivce, kdy topný výkon se liší na základě okolní teploty vzduchu. Proto vycházíme-li z půměrné úspory 60% za rok, při použití tepelného čerpadla dosáhneme za rok úspory kolem 10tis. Kč.

Jaké jsou další možnosti ohřevu vody ve vířivce?

Další způsob, který používáme pro ohřev vody je tepelný výměník, ale tam je podmínkou pro ekonomický a úsporný provoz dostatečný zásobník teplé vody s teplotou 45°C a výše po celý rok.

Varianta ohřevu pomocí solárních panelů nebo využití fotovoltaických panelů je složité v tom, že v období kdy vířika spotřebovává nejvíce energie na ohřev je většinou nedostatek slunečního svitu a v období léta u venkovní vířivky dohříváme vodu minimálně.

Proto ohřev kvalitním tepelným čerpadlem s invertorem je dle našeho názor ze všech uvedených variant jako nejúčinnější z hlediska efektivity a návratnosti investice. Podmínkou jsou teplná čerpadla pracující efektivně i v mínusových teplotách. Mnoho prodejců nabízí tepelná čerpadla, která se při teplotě pod 10°C vypnou, což je pro celoroční vířivku nepoužitelné. Navíc je nutné takové tepelné čerpadlo demontovat, aby se mrazem nepoškodilo.

Ve spojení s 5 letou zárukou to je ideální volba, jak si i v současné době užít vířivku za přijatelné provozní náklady.

Showroom

Vlásenická 890
393 01 Pelhřimov
ukázat na mapě

Kontakt

+420 724 722 561

kompletní kontakty

Otevírací doba

ÚT - PÁ: 10:00 - 17:00 hod
Nemáte čas v pracovních dnech? Domluvte si návštěvu u nás na víkend.